A mai fiatalokhoz eredményesen szóló vallástanári módszer nehéz kérdésének tárgyalásán túl az egyházmegye kulturális, gasztronómiai, egyházi örökségével is alaposan megismerkedtek a résztvevők.
Negyvenöt erdélyi és egy vajdasági hittantanár részvételével tartották július 21-27. között a Bolyai Nyári Akadémia hitoktatóknak szánt továbbképzését Szatmáron a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége és az Egyházmegyei Főtanfelügyelőség szervezésében. A tapasztalati tanulásról szóló hét az ismeretbővítés mellett lehetőséget nyújtott a tanároknak arra is, hogy megismerjék a hely történetét, kulturális gazdagságát – adta hírül a szatmári egyházmegye honlapján.
„Az egyházmegye gyönyörű lelki, szellemi és tárgyi örökséggel rendelkezik, amihez igazi vendégszeretet és nagyon jó gasztronómia társul” – mondta dr. Ozsváth Judit, a Bolyai Nyári Akadémia egyik előadója.
Kastélyból a csendbe
A tanárok intellektuálisan és lelkileg egyaránt töltekezhettek. A továbbképző központi témája a tapasztalati tanulás volt és nem csak elméletben hallhattak a tapasztalati tanulás előnyeiről, hanem ki is próbálták a módszereket. A megnyitó és a szentmise után elméleti oktatást kaptak, majd látogatást tettek a püspöki levéltárban, a püspöki palotában és a székesegyházban. Az Értékvadászat című játékon 4-5 fős csapatokban, feladatlap segítségével fedezték fel Szatmárnémeti látnivalóit, nevezetességeit.
A cikk folytatását erre a hivatkozásra kattintva olvashatja el a Romkat.ro oldalon.